Logo

Değerli Gramofon Web Okuru ;

Öncelikle kafelerimizden birindeyseniz hoşgeldiniz, sefalar verdiniz.Değilseniz en kısa zamanda sizi tekrar kafelerimizde görmekten son derece mutluluk duyacağımızı bilmenizi isteriz. Daha ilk defa gelecekseniz birazdan yazacaklarımı okuyarak gelmeniz size de bize de daha mutluluk verecektir. En ufak ayrıntıları bile atlamadan kafemizin bütün ayrıntıları gözünüze çarpacaktır. Hiç gelmeyi düşünmüyorsanız karşılıklı bir kayıp yaşanacağına inanabilirsiniz.

Gramofon Sanat Cafe 2012 yılında iki müteşebbis lise arkadaşı tarafından Ispartamızda unutulmaya yüz sürmüş bazı sanatçı ve onların müzik eserlerini gençlerle buluşturmayı istemek ve popüler kültürden sıkılan birçok misafirimizin ağız tadıyla içebilecekleri , yiyebilecekleri kaliteyi memleketimize kazandırmak için kurulmuştur.Kuruluş aşamasında ve hala devam etmekte olan ilkelerimiz  ; sloganlarımız olan  ‘MEKANLARINDA RUHLARI OLMALIDIR’ , ‘TEKNOLOJİYLE ,ONA YENİLMEYENLER’ ve ‘YANINIZDAYIZ’ olarak yola çıkılmıştır. Gramofon franchise olarak Ispartamıza kurulan bir kuruluş değildir. Bir Isparta kuruluşudur ve marka patenti Gramofon Sanat olarak 2012 yılında , Gramofon olarak 2016 yılında kuruluşumuza kazandırılmıştır. Markalaşma ve Franchise verme yolunda siz değerli misafirlerimizin önerileri , görüşleri ve düşüncelerine en ufak ayrıntısına kadar önem verilmekte olup,  desteklerinizle devam edilmektedir. Franchise modeli oluşturmak ve farklı kesimlere hitap etmek için genellikle genç arkadaşlarımızın yoğunluğu oluşturduğu Kafeler Caddesine Temmuz 2016’da  Gramofon Box Cafe kurulmuştur. Artık Gramofon Kafelerinin iki farklı modeli oluşmuştur. Zeminde 100 m2 altı ölçülere Gramofon Box Şubesi , 100m2 üstü zeminlerde Gramofon Sanat Şubesi gösterilmektedir .Bu yolda hızlı ve güvenilir adımları yine sizlerin desteği , düşünceleri ve istekleri göz önüne alınarak atılmaktadır. Bizimle paylaşacağınız tüm olumlu ve olumsuz düşünceleriniz bu yüzden bizler için çok önemlidir. Paylaşımda bulunan bütün Gramofon Cafe dostlarına tekrar tekrar teşekkürlerimizi bir borç biliriz.

Gramofon Cafeleri’nin en önemli özelliklerinden bir diğerisi öğrencilik hayatında yaşadığımız bazı olumsuzlukları değerli SDÜ öğrencilerine yaşatmamaktır. Gramofon Sanat’ta olan HAREM salonu 40 kişilik kapasitesi ile üniversite öğrenci kulüpleri toplantıları için tasarlanmıştır. Hafta içi 8.00-18.00 arası isteyen kulüp istediği kadar kişiyle HAREM salonumuzda ücretsiz olarak toplantı yapma , kitap okuma , ders çalışma gibi istediği aktiviteyi yapabilmektedir. Aynı salonumuz Salı ve Cuma akşamları KARAOKE ye , Perşembe akşamları ŞİİR DİNLETİSİ ne, Pazar günleri SİNEMA ve TİYATRO ya ev sahipliği yapmaktadır. Öğrenci mezuniyetlerinin yanı sıra kına gecesi , bekarlığa veda , nişan , doğum günü özel günler de yine bu salonumuzda siz değerli konuklarımıza imkan sunmaktadır.

Gramofon Sanat tam anlamıyla yaşayan bir müze gibi düşünülmüştür. 2 asırlık bir piyano , 1965 yapımı  Türkiye’ye ilk giren Rus motorlarından bir tanesi , 60 yıllık bir halı tezgahı, el yapımı toprak çanak ve küpler Gramofon Sanat’ın alt katında bulunan kış bahçesi olarak düşünülen, aydınlatması köy düğünlerindeki gibi rengarenk olan , duvarları 4 ayda iki ressam tarafından çizilmiş İtalya’da ki Manarola Kasabası ve Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Nilüfer, Zerrin Özer,Emel Sayın portreleri ile SAYE-GAH salonunda yine siz değerli konuklarımızı ağırlamaktan mutluluk duyduğumuz özel bir salondur.

Gramofon Sanat ve Gramofon Box kafelerimizin ortak özelliklerinden bir tanesi vitrinleridir. Bu vitrinlerde antika eşyalarımız sergilenmektedir. Ortalarında orijinal Gramofonlar bulunmaktadır. Fajitler , daktilolar, kömür ütüleri ,radyolar , eskiden yağ çıkarmak için kullanılan dibekler, bakır kaplar, aldığımız plaketler ve özel plak ,kaset kolleksiyonlarımız  ve bize getirilen hediyeler bu vitrinlerde yer almaktadır.

Şarkılarımız geçmişle geleceği buluşturma esasına dayanmaktadır. Kafelerimizde dinlediğiniz bütün müziklerimiz orijinal bandrollü olarak temin edilmektedir.Türk Pop ,Türk Sanat ,Kanto, Tango, Latin müziklerimizin yanı sıra Yabancı müziklerimiz 1960-1970-1980-1990 hit parçalarından oluşmaktadır. Bu müzikler ; Amerika, Rusya, Avusturya, Slovakya , Ç.E.K, Macaristan, İngiltere, Fransa, İtalya, Almanya ,Hollanda, Belçika, İspanya, Yunanistan, Bulgaristan, Karabağ, Sırbistan, Hırvatistan, Arnavutluk, Bosna-Hersek, Romanya, Makedonya,  Brezilya, Arjantin, Küba ve Çin’den orijinal olarak temin edilmiştir.

Yiyecek ve içeceklerimizde bu esasa dayanmaktadır. Dünya mutfağını Türk damak tadına uyarlamaktayız. Çok geniş bir ürün yelpazesine sahibiz. Bunları anlatmaktan ziyade lezzetlerine bakmanızı arzulamaktayız. Özel kahvelerimiz , bitki çaylarımız ve kendimize özgü yeni lezzetlerimizi de menümüzde bulabilmektesiniz.

Bugüne kadar bizlere inanmış siz değerli konuklarımız başta olmak üzere , bizimle çalışma arkadaşı olmuş bütün arkadaşlarımıza da sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Bazen bir kahve yada yemekte , bazen bir şarkıda yaşanılan güzel duygulara ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyor , her zaman fikir ve eleştirilerinize açık olduğumuzu bir kez daha sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bir sonra ki sayımızda ,  yeni lezzetlerle belki yeni şubelerle daha fazla olmak istiyoruz. Güler yüzlü personelimiz ve güzel lezzetlerimizle GRAMOFON larda görüşmek ümidiyle…

 

GRAMOFON’DAN MESAJ

Yenilenen mutfağımızda ve yeni şubemizle genişlettiğimiz menümüzdeki lezzetlerimiz tatmaya bekleriz. Gramofon Cafe&Bistro ailesi olarak bütün misafirlerine teşekkür eder sizleride Gramofon Cafe& Bistro’da ağırlamaktan mutluluk ve gurur duyarız…

Gramofon